Ve středu 31. 5. 2023 navštívili naše 9. ročníky norští a čeští studenti, kteří se sdružují ve sboru Církve bratrské v Litvínově. Smyslem interativního setkání bylo představit ve zkratce Norsko a vše, co je pro něj a jeho lid typické, příznačné. Naši deváťáci se do připravených aktivit zapojili s vervou a prokázali, že jsou připraveni vést dialogy v cizím jazyce, vystupovat kultivovaně a reprezentativně.

Naše škola se zapojila do zajímavé výzvy pořádané Ekoškolou a tou byla Kampaň obyčejného hrdinství. Třídy si mohly vybrat z řady zajímavých témat, nejvíce nás však zaujaly Digitální detox, jsme venku a objevujeme, jíme zdravě a ekologicky a zasadíme strom nebo jinou rostlinu. Výzva trvala týden a po skončení si třídy vyplnily deníčky. I když už je kampaň ukončená, věříme, že si žáci uvědomili, že i málo stačí ke změně a budou v ochraně životního prostředí pokračovat i nadále.

V květnu 2023 vycestovala skupinka žáků do Londýna, aby na vlastní oči viděli světoznámé památky a zjistili, jak jsou na tom s angličtinou. První zastávka byla na nultém poledníku v Greenwich, pak následovala hodinová plavba po řece Temži a pozorování pamětihodností a nejmodernějších staveb vlevo i vpravo – nejvyšší mrakodrap Shard, City town, Tower of London, Tower Bridge – ten se „kvůli“ nám i otevřel ?, Millenium Bridge, Houses of Parliament, Big Ben, Westminster Abbey …. Celý Londýn si děti mohly prohlédnout z London Eye a také se projely městem v double decker bus, vyzkoušely i londýnské metro.

Největším lákadlem však byla slibovaná návštěva Warner Bross Studií Muzeum Harryho Pottera, kde i 4 a půl hodiny nestačily, aby si vše pořádně užily a prožily. Všichni se do Londýna zase rádi v budoucnu vrátí.

23.5.2023 | Pavel Šiktanc

Oblastní kolo soutěže Mladý zdravotník v Mostě....

V oblastním kole soutěže Mladý zdravotník se družstvo z 5.B ve složení Zuzana Šimečková, Nikol Rybková, Jiří Černý a Jan Krůta umístilo na 1.místě v mladší kategorii a zajistilo si tak postup do krajského  kola v Semilech.

Ve starší kategorii se družstvo ze 7. A ve složení Nela Procházková, Marcela Vocásková, Sebastián Pinc a Tobiáš Starý umístilo na 4. místě.

Všichni si zaslouží obrovskou pochvalu za skvěle zvládnutou teoretickou i praktickou část ze zdravotní výchovy. Žáky na soutěž připravovala paní vychovatelka Jana Panochová.

17.5.2023 | Pavel Šiktanc
Přírodovědná soutěž Vlaštovkiáda

Přírodovědná soutěž Vlaštovkiáda....

Ve středu  19. 4. 2023 se naši žáci zúčastnili přírodovědné soutěže Vlaštovkiáda na Schole Humanitas v Litvínově. Natálire Ulrychová, Sofie Martinovská a Pavla Kroupová ze 7.B se umístily na 2. místě v kategorii mladších žáků. Natálie Hrušovská, Jan Fenin a Lukáš  Rázl se umístili na 2. místě v kategorii starších žáků a Aneta Vimrová, Alena Radošová a Barbora Rumlová z 9.B obsadily 1. místo. Za účast děkujeme také Matyášovi Perůtkovi, Matyášovi Němcovi a Lukášovi Smrčkovi ze 7.B.

15.5.2023 | Pavel Šiktanc

Dopravní soutěž mladých cyklistů v Mostě....

Dopravní soutěže mladých cyklistů v kategorii mladší žáci a starší žáci se konala tento týden v Mostě.

Družstvo z 5.B – Zuzka Šimečková, Jiří Černý, Jan Krůta a Nikol Rybková se umístili na 1. místě a postupují do krajského kola.

Družstvo ze 7.A - Nela Procházková, Marcela Vocásková, Sebastián Pinc a Tobiáš Starý se umístili na 1. místě a také postupují do kola krajského.

Soutěže se zúčastnilo 15 základních škol z mosteckého okresu.

Žákyně Marcela Vocásková byla vyhlášená jako nejúspěšnější dívka z celého okresu Most v kategorii starší žáci.

Žákyně Nikol Rybková byla jako nejúspěšnější dívka a Jan Krůta jako nejúspěšnější chlapec z celého okresu Most v kategorii mladší žáci.

Velké poděkování patří také paní vychovatelce Janě Panochové, která děti na soutěž připravila.

Všem soutěžícím patří velké poděkování.

12.5.2023 | Pavel Šiktanc

Cyklistický kurz na Sportovce....

Ve dnech 2.-4.5. se konal cyklistický kurz pro žáky 8. tříd. Celkem se kurzu zúčastnilo 25 dětí, které objevovaly krásy okolí Litvínova. Za 3 dny jsme najeli přes 100 km, navštívili jsme Jezero Most, vyjeli jsme přes Dlouhou Louku, Fláje, až na Klíny. A také jsme se vydali k vodní nádrži Barbora. Pár defektů bylo, menší úraz také, otlačený zadek máme všichni, ale skvělý pocit z prima dnů to vše předčí.

4.5.2023 | Pavel Šiktanc

Dopravní soutěž Mladých cyklistů – okresní kolo....

V okresním kole dopravní soutěže v Mostě se naše družstvo žáků 5.B umístilo na 1. místě.

Zajistilo si tak postup do krajského kola. Obrovská pochvala patří Zuzaně Šimečkové, Jiřímu Černému, Janu Krůtovi a Nikol Rybkové. Nikol Rybková byla navíc vyhlášená jako nejúspěšnější dívka a Jan Krůta jako nejúspěšnější chlapec z celého okresu Most. Celkem se zúčastnilo 14 základních škol.